9 Haziran 2011 Perşembe

uyduya yakalanan yer altı dedktörleri

place here to learn-treasure place here to learn-treasure-defıne defıne defıne defıne sıgnal sıgns-solutıons-map-defıne path defıne-detector-cın-magıc-defıne search bars made-metals-charm-bury-bandit-defıne of documents-mound-tumulus-bandits- mystery of money-jewellery-defıne-archaeology-hıstory museums-ıslamıc-defıne natural stone-sculpture-news-mythology-antıque-archaeology-ancıent cıtıes-regıons-ancıent trade routes-horasan-ebced-sıgnal solutıons-defıne search-roman-byzantıne maps-green coıns only defıne to learn


uyduya yakalanan yer altı dedktörleri
DEFİNECİLİKTE UYDU TEKNOLOJİSİ KULLANIMI
 İsveç polisinin marihuana bulmakta kullandığı  Google Earth’ün kullanım alanları hızlı bir şekilde gelişiyor. Son haber daha da  şaşırtıcı: define avcılığı!   Google Earth'te sıradan bir  gezinti yapan Nathan Smith adlı müzisyenin şans eseri fark ettiği sıra  dışı alan yepyeni bir vakanın ortaya çıkmasına neden oldu. Smith daha  detaylı bakınca, Teksas'ın Aransas geçidinde  (Aransas Pass) gördüğü çizgilerin batık bir gemiye ait olduğuna inandı.

Temsili  define bulguları
Derinlemesine bir araştırma yapınca gördüğü batık  geminin 1822'den kalma bir İspanyol barçasına  ait olduğuna inandı. Eğer doğruysa bu 3 milyar dolar değerinde bir hazinenin  gemide gömülü olduğu anlamına geliyor.

Google  Earth Teksas Aransas Geçidi'ne göz atın
Eğer doğruysa batık gemilerle ilgili kanunlar  Amerika'da gayet açık. Eğer bir batık suyolunda veya kanalda bulunursa,  güvertedeki her şey batığı ilk bulana ait. Ancak burada durum  biraz karışık.
Zira şu an batık karada  görünüyor. Smith ise altından kanal veya suyolu  geçtiğini iddia ediyor. Arazinin sahibi olan O'Connor  ailesi toprağın altında bir kanal veya suyolu yoksa ve  hazine varsa sahibi olacak. Ama suyolu  varsa o zaman Nathan Smith karlı çıkacak.
Aslında durum çok daha karmaşık. Şöyle ki,  O'Connor'ların avukatı şu sav ile çok haklı görünüyor: "Düşünün, birisi gelmiş  ve ‘Google haritalarında gördüğüm bir şeyden ötürü arazinizi delik deşik  etmek istiyorum' diyor. Siz olsanız kabul eder miydiniz?".
Bu arada dilerseniz buradan Google haritalarında Teksas Aransas Geçidi'ne göz  atabilirsiniz.